piątek, 22 stycznia 2016

"Świat według Karla"

W elegancji nie chodzi o wypchaną szafę, ani o wypchany portfel.


Biała koszula, czarny garnitur, duże, ciemne okulary, skórzane rękawiczki bez palców, białe włosy spięte w niski kucyk. Karl Lagerfeld to ekscentryk, ale i prawdziwy artysta. Światem mody trzęsą zarówno jego znakomite kreacje, jak i kontrowersyjne wypowiedzi. Od 1983r. kieruje on domem mody Chanel. Oprócz tego projektuje dla Fendi i posiada własną markę. Jest pracoholikiem. Mówi, że cokolwiek robi, zawsze doprowadza to do końca. Jego charakterystyczny wizerunek i styl bycia czynią go inspiracją dla ludzi mody. Dwa lata temu powstała nawet aplikacja EmotiKarl, zawierająca emotikonki z wizerunkiem projektanta oraz jego kotki. Kotki o imieniu Choupette, która posiada własnego Twittera, Instagrama i kilka nianiek. Karl żyje nieszablonowo i nieszablonowe są jego wypowiedzi. Ich zbiór stanowi wydana w 2013 w Londynie książka "Świat według Karla". 


 Kiedy się słyszy projektantów narzekających na wymagania swojej profesji, chciałoby się powiedzieć: ludzie, opanujcie się - TO SĄ TYLKO SUKIENKI. 'Świat według Karla' to świetna lektura. W przeciwieństwie do innych biografii, nie przedstawia nam ona szczegółowego życiorysu projektanta i nie wychwala go pod niebiosa, tylko dlatego, że tak wypada. Ukazuje ona nam natomiast autentyczną postać Karla. Świetnego projektanta, wielkiego wizjonera, ale i dziwaka, który 'żyje w stanie wiecznego niezadowolenia'. Książkę tę dostałam w prezencie rok temu i od tamtej pory zajmuje ona honorowe miejsce na mojej szafce nocnej. Forma, w jakieś została napisana sprawia, że wracam do niej bardzo często. Aforyzmy podzielone są na kilka sekcji tematycznych, a całość wyróżnia piękna oprawa graficzna. Wiecie, to jedna z tych książek, którą można byłoby obfotografować od pierwszej do ostatniej strony. Polecam ją wszystkim osobom interesującym się modą.Nie spocznę, to nie leży w mej naturze. 


Jesteście fanami Karla? Może czytaliście inne książki o podobnej tematyce?
Dajcie znać w komentarzach! 

Wszystkie cytaty pochodzą z książki 'Świat według Karla', wyd. Rebis

5 komentarzy:

 1. Ja jeszcze nie czytałam tej książki , a podobno jest warta przeczytania .Uwielbiam czytać takie książki , szczególnie takie które posiadają wątek modowy .W przyszłości na pewno przeczytam tą książkę .Pozdrawiam!

  dociax.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. generalnie modą się nie interesuję, ale zauważyłam, że ostatnio pojawiło się sporo książek na ten temat. a że czytać lubię, to od czasu do czasu przeglądam właśnie takie pozycje modowe i ta, o której napisałaś, wydaje się być naprawdę nieźle napisana, także pewnie się na nią skuszę. tylko muszę ją gdzieś znaleźć. ;)
  pozdrawiam serdecznie.
  http://poprostumadusia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Super recenzja, bardzo kusząca :)
  http://rokibarnakofficial.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Nienazwałabym tej książki biografią, ale nie zmienia to faktu że na mojej półce również zajmuje ważne miejsce :) Czasem płacze ze śmiechu czytając te cytaty, a innym razem zastanawiam się dlaczego ja go właściwie lubię :D

  OdpowiedzUsuń