czwartek, 1 stycznia 2015

#1 Postanowienie noworoczne

Rok 2015 został hucznie przywitany przez cały świat mnóstwem fajerwerków i rozlanego szampana. Ja rok ten powitałam kameralnie, ale z wielkimi planami. Nad nowym blogiem myślałam już od jakiegoś czasu, ale to końcówka przełomowego dla mnie roku 2014 popchnęła mnie do wcielenia planów w życie. I stało się. Po prawie rocznej przygodzie z NutNat's zaczynam znowu blogować. Tym razem regularniej i bardziej po mojemu. Nie chcę ograniczać się do jednej tematyki, czy iść za jakimiś bzdurnymi modami. Chcę zostawić w każdej notce jak najwięcej mnie. Będę pisać o tym, co lubię i czego nie cierpię. Przygotujcie się więc na sporo ironii, dużo motywacji i jeszcze więcej złota. Ten blog jest moim jedynym i najważniejszym noworocznym postanowieniem!


Dzisiaj mamy ten szczególny dzień. Większość ludzi leczy kaca, inny wciąż podsumowują poprzedni rok, a jeszcze inni rozpaczają z powodu jutrzejszego powrotu do szkoły. Jedno ich łączy. Każdy stawia sobie określone cele i poprzeczki, które musi przeskoczyć w ciągu najbliższych 365 dni. Zwykle udaje się to przez pierwszy tydzień (dla wytrwałych miesiąc), a potem albo zapominamy o swoich obietnicach albo stwierdzamy, że i tak nic się nie zmieni i nie ma sensu się starać. Potem zwykle siadamy na kanapie z herbatką i beztrosko zajadamy batony albo w czasach bogactwa i dobrobytu zamawiamy pizzę. Następnie włączamy komputer i zazdrośnie obrzucamy błotem tych bardziej wytrwałych. Szukanie sensu w takim zachowaniu byłoby tak zasadne, jak twierdzenie, że tyłek Nicki Minaj jest wytworem matki natury. Łatwo nam oceniać innych, ale ciężko samemu wziąć się w garść i zacząć spełniać swoje marzenia.


Nie czekajmy! Planowanie wielkich zmian nie da nam zupełnie nic, jeśli od razu nie wprowadzimy ich w życie. Dlatego proponuję inne rozwiązanie. Rzućmy w kąt wzniosłe postanowienia noworoczne i po prostu działajmy. Metodą małych lub troszkę większych kroków. Codziennie coś nowego, ciekawego i dającego satysfakcję. Róbmy więcej dla siebie jednocześnie pomagając innym. Próbujmy ulepszyć swoje życie pozostając jednocześnie sobą. Siła jest w ludziach. Trzeba tylko umieć ją w sobie odnaleźć. Zaczynamy od dzisiaj. Kto jest ze mną? 

12 komentarzy:

 1. W tym roku muszę wytrwać i wierzę w to, że mi się uda. Nie stworzyłam jeszcze postanowień noworocznych, ale jest czas. Szczęśliwego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
 2. powodzenia w blogowaniu ;)

  jeśli jesteś chętna na wspólną obserwacje to zapraszam
  http://rosewithcherry.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem z Tobą :) W tym roku pierwszy raz mam zamiar wytrwać w choć jednym postanowieniu noworocznym, nie patrząc na nie jak na postanowienie, ale ciągłą i przyjemną pracę nad sobą.

  OdpowiedzUsuń
 4. W tym roku chcę być po prostu szczęśliwa ❤

  Zolilollix.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dobre postanowienie. Najważniejsze jest to, aby być sobą♥. Jestem z tobą i obserwuję. Życzę ci, aby ten rok był rokiem uśmiechu i kreatywnego myślenia.
  W wolnej chwili zapraszam do mnie. Będę bardzo szczęśliwa jeśli zostawisz u mnie komentarz, a jak zaobserwujesz, to po prostu będę w niebo wzięta.
  Pozdrawiam serdecznie: DDdiamond-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Jednym z moich postanowień też zostało założenie i prowadzenie bloga, mam nadzieję, że ci się uda. Powodzenia!
  mój blog franglan :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ciekawie się zapowiada ;))
  powodzenia z blogiem! :D
  śliczna jesteś <3

  justsayhei.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Super post, taki pozytywny!
  Czekam na więcej.

  http://tuczarniamotyli.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. W tym roku, chcę być po prostu szczęśliwą osobą! :)
  Czekam na kolejne posty! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. "Nie chcę ograniczać się do jednej tematyki, czy iść za jakimiś bzdurnymi modami" Dokladnie o to rowniez i mi chodzi! Bo w sumie, co kogo intersują czyjeś zdjęcia z podpisami, w co jesteś ubrana i z jakiej firmy, myśle na ten temat tak samo :) zyczę powodzenia w dalszym blogowaniu i liczę na wzajemną obserwację :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja jeszcze swoich postanowień nie przygotowałam. Wiem na pewno, że jednym z nich jak co roku będzie zdrowsze odżywianie się, a więc ciekawe przez jaki czas wytrwam. Super, że wracasz do blogowania :)

  http://joanna-szwed.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń